Mata silikonowa techniczna

Wraz z rozwojem technologii oraz przemysłu nastała konieczność stworzenia odpowiednich zabezpieczeń dla zapleczy technicznych. Testowanie nowych materiałów sprawiło, że wśród nich pojawił się silikon, który zrewolucjonizował rynek zabezpieczeń technicznych.

Do czego używać silikonu

Techniczna mata silikonowa to strzał w dziesiątkę, ponieważ posiada szereg właściwości, które pozwalają na jej użycie w wymagających warunkach. Mata jest odporna na działanie większości substancji kwasowych oraz zasadowych, można jej używać w wysokich temperaturach dochodzących do 260 stopni Celsjusza, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju, a przy tym nie zostawia żadnych śladów w postaci okruchów, dodatkowo cząsteczki silikonu nie przechodzą do substancji, z którą mają styczność podczas obróbki technicznej. Silikon jest materiałem obojętnym chemicznie. Patrząc na te właściwości można dojść do wniosku, że mata jest niezwykle praktyczna i można ją stosować w wielu zakładach pracy.

Jak używać maty

Mata nie wymaga żadnych dodatkowych zaczepów, ponieważ posiada właściwości antypoślizgowe dzięki którym trzyma się na powierzchni, na którą została położona. Techniczna mata silikonowa może zostać kupiona już w określonym rozmiarze, lub można ją kupić w większej płachcie i przyciąć pod wybrany kształt i wymiar. Podczas używania maty powinno się ściśle stosować do zaleceń producenta. Jest to bardzo wytrzymały produkt, jednak żeby dodatkowo wydłużyć jego żywotność trzeba trzymać się pewnych zasad. Maty nie trzeba w żaden dodatkowy sposób konserwować, ani odnawiać.

Mata w użytku domowym

Mata jest świetną ochroną dla blatów kuchennych, biurek oraz zapleczy technicznych. Doskonale sprawdzi się jako deska do krojenia, ponieważ nie wchodzi w interakcję z jedzeniem oraz jest niezwykle wytrzymała na krojenie. Dodatkowym atutem jest to, że silikon jest lekkim materiałem, który łatwo się domywa – wystarczy przetrzeć mokra ściereczką lub przepłukać pod bieżącą wodą. Taka mata wytrzyma długie lata. Techniczna mata silikonowa doskonale się odnajdzie w domowym warsztacie lub w garażu, ponieważ skutecznie będzie chroniła wszelkie powierzchnie przed ewentualnymi zniszczeniami, które w takich warunkach mogą się przydarzyć.

Mata techniczna wykonana z wytrzymałego silikonu jest materiałem tanim, który ma bardzo szerokie zastosowanie, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek wad z jego stosowanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

live url zobacz zobacz wiecje