Okna do salonu w stylu industrialnym – praktyczne porady

Styl industrialny przywędrował do Polski zza oceanu już w latach 90., jednak prawdziwy rozkwit przeżywa dopiero dzisiaj. Obecnie znaczna część osób urządzających własne mieszkania czy domy opiera projekt na stylistyce czerpiącej z estetyki starych obiektów przemysłowych. Wnętrza w stylu industrialnym są surowe, minimalistyczne, specyficzny klimat nadają im nietypowe materiały – beton, czerwona cegła, postarzane drewno i metal. Niezwykle istotnym elementem kompozycji są okna. Czym charakteryzują się okna do salonu w stylu industrialnym? Sprawdź!

Przeszklenia w rozmiarze XXL, czyli okna do salonu w stylu industrialnym

Klimat loftów w ogromnej mierze kształtują okna. Wnętrza bazujące na ciemnych barwach i chłodnych materiałach powinny być starannie oświetlone. W przeciwnym razie całość będzie przytłaczająca i nieprzyjemna. Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać? Pożądany efekt zapewnią Ci okna w wysokich ramach sięgające niemal do sufitu. Architekci zaznaczają, że w tego typu salonach przeszklenia powinny zajmować  przynajmniej połowę powierzchni ściany. Okna będą wydawać się większe, jeśli wybierzesz profile z kanciastą ramą. Co ciekawe, do mieszkań w stylu industrialnym często wybierane są szprosy. Oszklenia ze szprosami naklejanymi albo międzyszybowymi wyglądają imponująco i tworzą niepowtarzalny efekt na dużych przeszkleniach.

Kolor ram

Standardowe, białe profile z PCV nie sprawdzą się w salonie industrialnym. Wizji dopełnią przeszklenia oprawione w aluminiowe ramy w kolorze antracytu lub szarości. Możesz również zdecydować się na modne modele drewniano-aluminiowe. Drewno umieszczone od wewnątrz doda całości nieco ciepła i szlachetności.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gscooper.com lheaven.pl ix.pl