Tkanka tłuszczowa – jak skutecznie z nią walczyć?

Nadmiar tkanki tłuszczowej szpeci, wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni. Tkanka tłuszczowa może odkładać się na brzuchu, biodrach, udach. Skuteczna walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest żmudna i wymaga konsekwencji. Na szczęście dzisiaj medycyna pozwala nam na korzystanie z nieinwazyjnych zabiegów, których zadaniem jest zmniejszanie tkanki tłuszczowej.

Jak powstaje tkanka tłuszczowa?

Odkładanie się tkanki tłuszczowej jest naturalnym procesem, który wzmaga się w określonych sytuacjach. Przede wszystkim należy podkreślić, że większe predyspozycje do odkładania się tkanki mają kobiety. Na ilość tkanki tłuszczowej wpływa nasza dieta, tryb życia, rodzaj uprawianych aktywności, ale również uwarunkowania genetyczne czy też choroby. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być nie tylko problemem estetycznym – z czasem tkanka tłuszczowa uniemożliwi normalne funkcjonowanie i będzie zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Skuteczne metody walki z tkanką tłuszczową

Wśród wielu metod na walkę z nadmiernym tłuszczykiem do niedawna wymieniało się przede wszystkim zabiegi chirurgiczne polegające na jego odsysaniu. Takie procedury były jednak nie tylko drogie, ale też czasochłonne. Dzisiaj znacznie popularniejszym rozwiązaniem jest kriolipoliza Cool Tech, która pozwala na niszczenie komórek tkanki tłuszczowej. Jak to możliwe?

Zabiegi kriolipolizy opierają się na działaniu niskich temperatur. Poprzez przyłożenie specjalnej głowicy do wybranego odcinka skóry oddziałuje się niskimi temperaturami, które rozbijają komórki tłuszczowe. Resztki komórek w ciągu kilku tygodni usuwane są z organizmu dzięki układowi limfatycznemu. Zabieg ten jest nieinwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania czy znieczulenia, trwa ok. 40-60 minut, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu!

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

turtlemusic.com me-project.org https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/