Kask na konia dla dziecka – przygotuj swoją pociechę na pierwszą jazdę!

Duże grono rodziców próbuje zaszczepić w swoich dzieciach miłość do jazdy konnej. I nic w tym dziwnego: jeździectwo jest sportem rozwijającym zarówno ciało, jak i umysł. Każdy rodzic zapisujący swoją pociechę na naukę jazdy konnej powinien zapewnić jej odpowiedni strój, którego najważniejszym elementem bez wątpienia jest kask.

Solidny kask na konia gwarancją bezpieczeństwa

W profesjonalnych sklepach oferujących akcesoria i odzież dla osób uprawiających jeździectwo znajdziesz dwa typy nakryć głowy: toczki oraz kaski. Znacznie lepiej niż nieregulowany, wykonany z cienkiego włókna szklanego toczek sprawdzi się kask na konia. Wysokiej jakości kaski z oferty uznanych producentów wykonane są z poliwęglanu. Ich wnętrze z kolei wyściełane jest gąbką wchłaniającą pot i amortyzującą wstrząsy. Nos chroniony jest przez niewielki daszek z bardziej elastycznego materiału. Otwory wentylacyjne zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, co znacząco podnosi komfort jazdy w czasie gorących dni. Pamiętaj  o tym, aby wybrać certyfikowany model.

Walorem kasków jest możliwość zmiany ich obwodów poprzez regulację. Nie musisz więc obawiać się o to, że kosztowne nakrycie głowy za rok czy pół roku okaże się za małe.

Nowy czy z wypożyczalni?

Specjaliści zaznaczają, że znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w nowy kask niż wypożyczanie modeli ze szkoły jeździeckiej i kupowanie modeli z drugiej ręki. Kask dobrze chroni głowę tylko wtedy, kiedy jego konstrukcja jest nienaruszona. W przeciwnym razie kask może być zawodny, a konsekwencje upadku – bardzo poważne. Wybierając używany kask, nie możemy określić jego stanu i nie znamy jego historii.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ Wysoki stolik do kuchni https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/