Odzież i obuwie medyczne dedykowane dla specjalistów

 

Praca w szpitalach i przychodniach wiąże się nie tylko z kontaktem z osobami chorymi, ale również stycznością z silnymi środkami chemicznymi, medykamentami. Odpowiedni ubiór medyków i pielęgniarek to dzisiaj nie tylko kwestia wygody, ale również odpowiedniej ochrony zdrowia. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór ubrań i dodatków dla medyków dostępnych na polskim rynku.

Klasyczne ubrania dla medyków

Wśród najchętniej wybieranych ubrań dla medyków wymienia się spodnie oraz koszulki z krótkim rękawem – takie zestawy zapewniają wygodę, nie krępują ruchów, pozwalają na wykonywanie różnorodnych prac przy pacjencie. Takie zestawy tworzone są zazwyczaj z tkanin łączonych, tj. bawełny, poliestru, spandexu. Dzięki mieszanym tkaninom można mieć pewność, że odzież medyczna będzie zarówno wysoce odporna na ścieranie i uszkodzenia, jak i miła w dotyku dla skóry. Dzięki bawełnie w składzie koszulki oraz spodnie pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. W praktyce oznacza to więc, że skóra jest wentylowana, nie poci się – to szczególnie ważne podczas upalnych dni. Dodatek spandexu w tkaninach sprawia, że materiały są rozciągliwe, a koszulki czy spódnice dopasowują się do kształtu ciała. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że odzież tego typu jest często prana i czyszczona, nierzadko w wysokich temperaturach. Dobór włókien powinien pozwalać na taką konserwację.

Wygodne buty dla medyków i pielęgniarek

Aby poruszanie się po korytarzach szpitalnych czy przychodniach było bezpieczne rekomenduje się zakup obuwia medycznego. Jednym z ciekawszych modeli są nowoczesne chodaki wykonane z naturalnej skóry oraz drewna. Modele takich butów posiadają zbudowaną sprężynę pod piętą, której zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów oraz zmniejszanie wibracji podczas chodzenia. Chodaki zapewniają odpowiednią ochronę dla palców, jak i minimalizują ryzyko płaskostopia czy żylaków.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts