Sprawdzone środki do czyszczenia kamienia – na co zwracać uwagę?

Kamień jest materiałem budulcowym coraz częściej wykorzystywanym dzisiaj do aranżacji i wykończenia pomieszczeń biurowych, domowych salonów, kuchni i przestrzeni przed domem. Jego wytrzymałość i atrakcyjny wygląd sprawiają, że chętnie sięgamy po niego wszędzie tam, gdzie potrzebne jest piękne, mocne i trwałe wykończenie. Z biegiem czasu kamień może jednak tracić swoje naturalne piękno, więc żeby do tego nie dopuścić, warto na bieżąco go pielęgnować. Od czego zacząć?

Środki do czyszczenia i konserwacji kamienia

Większość osób posiadających w domu kamienne wykończenia przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z tego, że powinny być one odpowiednio pielęgnowane. Kamień – bez względu na jego rodzaj i niezależnie od wytrzymałości może z upływem czasu tracić swój kolor, a także na jego powierzchni mogą rozwijać się glony, grzyby czy bakterie. Żeby uniknąć takiego stanu i zachować idealny wygląd kamienia na lata, dba się o niego wykorzystując dedykowane mu środki do czyszczenia. Tu osobno można wymienić np. dostępne w sklepie https://www.e-akemi.com środki do czyszczenia zwykłego, impregnaty docierające w głąb struktury kamienia, preparaty konserwujące, płyny i proszki do krystalizacji kamienia, uszczelniacze wypełniające bruzdy po pęknięciach, środki nadające efekt lustrzany na powierzchni np. blatów kuchennych oraz materiały ograniczające poślizgowość kamiennych posadzek.

Wybierając środki do czyszczenia należy również zwrócić uwagę na typ kamienia, jaki w danym pomieszczeniu posiadamy. Inne środki służą do dbania o kamień naturalny, inne o marmur, gres, piaskowiec czy bardziej egzotyczne odmiany kamieni. Dobór odpowiedniego preparatu do rodzaju powierzchni gwarantował będzie jego lepsze działanie i większą efektywność samego czyszczenia.

Gdzie kupić impregnaty i o co pytać?

Zaawansowane środki impregnujące kamień można dostać w profesjonalnych sklepach specjalizujących się w chemii do kamienia. Tu warto wymienić firmę https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html, która działa na rynku ponad 80 lat i od podstaw zna wszelkie problemy pojawiające się w użytkowaniu kamiennych dodatków i wykończeń, więc może podpowiedzieć klientom najlepsze rozwiązania. Wybierając środek impregnujący można wprawdzie posiłkować się jego szczegółowym opisem w danym sklepie internetowych, ale warto też wybrać numer do konsultanta i zapytać o poradę. Osoby z dużą wiedzą o wiele szybciej podsuną nam odpowiedni produkt, oszczędzając tym samym czas, jaki musielibyśmy spędzić na przeglądzie możliwości i porównaniach. Dodatkowo, poza samym zakupem impregnatu czy płynu konserwującego warto również dobrać do nich odpowiednie akcesoria. Może się bowiem okazać, że ściereczka o właściwej strukturze mikroporów lepiej rozprowadzi dany środek na kamieniu, niż ta, którą posiadamy w domu. Niektóre środki nanosi się na kamień przy wykorzystaniu sprayu i to na pewno jest najwygodniejsze, ale inne należy nanieść szpachelką, pędzelkiem czy odpowiednią ściereczka, jakiej z pewnością nie mamy na domowym wyposażeniu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/